ORIGINÁLNÍ DÁREK

Hledáte tip na neobvyklý dárek? Nechte se inspirovat…

 

Matcha – kvalitní zelený čaj

Matcha je kvalitní zelený čaj, rozemletý na žulových kamenech, který obřadně popíjeli také samotní samurajové. Ideální dárek pro čajového gurmána nebo vyznavače zdravého životního stylu…

Matcha / zelený čaj

Matcha / zelený čaj

 

Matcha se vyrábí tak, že čajové listy se melou na žulových kamenech. Výsledný jemný prášek se před konzumací míchá s vodou, čímž vznikne nápoj s bohatou čajovou chutí a vůní. Vzhledem k tomu, že se konzumuje celý pomletý čajový list, dochází k využití plného potenciálu, který zelený čaj nabízí. Jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálků běžného zeleného čaje.

Podle posledních studií obsahuje nepoměrně více antioxidantů než jiné ceněné potraviny. Matcha se v těchto výzkumech umístila na prvním místě před takovými špičkami, jako je granátové jablko nebo borůvky.

Jedná se o ideální každodenní zdroj antioxidantů. Podle Tufts University, naše tělo denně potřebuje množství antioxidantů odpovídající 3600 až 4800 jednotkám ORAC. To zajistí již pouhé dva šálky tohoto ušlechtilého nápoje.

Pravidelné pití matchy se shoduje s moderním způsobem zdravého života. Kromě dalších pozitivních vlastností pomáhá snížit cholesterol a cukr v krvi, podporuje schopnost Vašeho těla spalovat jídlo 4x rychleji než za normálního stavu, zabraňuje tvorbě glukózy v krvi, pomáhá zklidnit mysl, zvyšuje soustředění i paměť a zlepšuje náladu díky tomu, že je bohatá na ojedinělou aminokyselinu L-theanin.

Není divu, že Buddhističtí mniši pijí matcha už staletí jako pomůcku při meditaci. Díky kombinaci L-theanin a kofeinu, dokáže Matcha vytvořit stav jasné mysli a čisté pozornosti přetrvávající několik hodin.

KDE KOUPIT MATCHA?

 

Dlouhou dobu zůstal čaj matcha tajným a privilegovaným obřadním nápojem mezi japonskou elitou. Nyní jej můžete darovat i Vy

 
 


Sdílet na Facebooku


 

Kategorie: Potraviny a nápoje | Štítky:

Předchozí: Maxi gumoví medvídci.

Další: Džbán na pivo s pípou.ORIGINÁLNÍ DÁREK © 2010 Powered by WordPress. Theme Squared created by Rodrigo Ghedin.